Om arrangementet
Alle kan være publikummer på en RELÆXT-konsert, men opplevelsene er spesielt tilpasset de som er mer komfortable med å delta på, eller har behov for, en kulturopplevelse i avslappede omgivelser.
Du har lov til å kommentere, snakke høyt, lage lyder, tikse, le, gråte, rope eller være helt stille – akkurat som du vil, under konserten. Du har også lov til å gå på toalettet eller besøke Relæxt-sonen under konserten. Du kan når som helst forlate salen om du ønsker det.
Det eneste vi ber deg om er å ikke hysje på andre publikummere/gjester. RELÆXTE forestillinger er en hysj-fri sone.
Gulvet i Marmorsalen er helt flatt, og stolene vil stå slik som de gjør på kino. Du kan sette deg der du vil.
Publikumsvertene kan hjelpe deg med å finne et sted å sitte om du ønsker. Det vil være plass til rullestoler i salen, og god plass mellom stolene.
Billettpris: 115,- inkl billettavgift. Ledsagere kommer inn gratis ved fremvisning av ledsagerbevis. Ledsagerbillett reserveres samtidig som det kjøpes billett.
Publikum som har behov for ekstra tilrettelegging utover RELÆXT-tilpasningene, kan sende en e-post til post@sentralen.no.
Du kan lese mer om Relæxt på Sentralen ved å klikke på denne linken.
MedvirkendeBård Monsen, fiolin
Björn Nyman, klarinett
Gunnar Flagstad, klaver
Béla Bartók: Kontrastene
Manuel De Falla: Fra Siete Canciones populares españolas - Nana
Christoph Willibald Gluck / Arr. Kreisler: Mélodie fra Orfeo ed Euricide
Edvard Grieg: Arietta/impro
Fritz Kreisler: Variasjoner over et tema av Corelli
Felix Mendelssohn: På sangens vinger
Fanny Hensel:
- Schwaanenlied
- Wanderlied
- Warum sind die Rosen so blass
Eyolf Dale: Utdrag fra ‘Broene vi bærer’ for fiolin og klaver (uroppføring)
Flausino Vale: Ao pé da fogueira (arr. Jascha Heifetz)
Fanny Hensel:
- Mainacht
- Die Fruhe Gräber
- Abendbild
Foto: Euishin Kim
Arrangør: Det Norske Kammerorkester



