Saturday
16
.
August
2025
13:00
Ute i gata
Riti Ritimo er en interaktiv og sanselig forestilling for barn og familier, der rytme og bevegelse står i sentrum. Med levende musikk, sang og fortelling inviteres publikum med på en musikalsk oppdagelsesreise.
Gjennom bruk av perkusjon, kora (et tradisjonelt afrikansk strenginstrument) og vokal, tas barna med inn i et rytmelandskap som spenner fra hjerterytmer til folketoner fra hele verden. Forestillingen handler om å lytte, kjenne, bevege seg og delta – og alt skjer i samspill med publikum. Her får barna både høre, føle og være med.
Forestillingen passer for barn fra ca. 3 år og oppover. Den er en del av Sommer på Sentralen, og presenteres av Riti Ritimo: Mariama Ndure, Karoline Wallace og Lius Machado.
- Sommer på Sentralen foregår utenfor hovedinngangen til Sentralen hver helg 21. juni til 16. august
- Ved dårlig vær blir aktivitetene flyttet inn i vinterhagen
- Hver lørdag og søndag fra 11:00 – 15:00 er det aktiviteter for barn ute i gata.
- Hver lørdag og søndag klokken 13:00 er det underholdning for barn ute i gata.
- Aktivitetene passer aller best for barn fra 2 til 6 år, men alle er hjertelig velkomne!
- Lurer du på noe? Ta kontakt med oss på post@sentralen.no
Les mer og sjekk ut hele programmet for informasjon om hva som skjer når!
Arrangør: Sentralen
Grafikk: Fam Irvoll