Hva skal til for å lykkes som konsertpianist i dag? Jurymedlemmer fra Chopin‑, Gina Bachauer‑ og Grieg‑konkurransene deler erfaringer om utdanning, konkurranser, agentur og plateinnspilling. Kvelden inneholder korte demo‑innslag ved festivalprofessorene og spørsmålsrunde fra salen. Passer for unge musikere, foreldre, lærere og alle som er nysgjerrige på bransjen.
Seminaret er gratis, men krever at du melder deg på.
Du melder deg på seminaret ved å sende en e-post til peng.meta@outlook.com.
(English summary: Free evening panel on career paths for young pianists, with competition jurors, mini performances and Q&A.)
Foto: ©iMusic Union
Arrangør: Meta Management GmbH
PROJECT KILLING LONELINESS PANELSAMTALEN
Samtale om ensomhet, psykisk helse og fellesskap i forbindelse med forestillingen Project Killing Loneliness og Verdensdagen for psykisk helse.
Hva gjør ensomhet med oss – som enkeltmennesker, som fellesskap, som samfunn? I anledning Verdensdagen for psykisk helse inviterer vi til en åpen panelsamtale om ensomhetens mange former. Samtalen finner sted i forlengelsen av forestillingen Project Killing Loneliness og tar opp spørsmål som:
• Hva er ensomhet, egentlig – og hva gjør den med oss på lang sikt?
• Hvorfor skammer vi oss over å føle oss alene, når det er så vanlig?
• Hvordan kan kunst og kultur være med på å åpne rom for tilhørighet?
• Hva trenger vi – som enkeltpersoner og samfunn – for å møte ensomhet med empati og handling?
Medvirkende i panelet:
• Psykolog: Arne Jørgen Kjosbakken
• Journalist og Forfatter: Hilde Østby
• Danser og Foredragsholder: Navid Rezvani
• Artist: Mari Joramo
Det blir rom for spørsmål og refleksjoner fra salen.
Kl. 19.00 i Hvelvet kan du se forestillingen Project Killing Loneliness, som er en sterk og sanselig forestilling – og en nyskrevet musikalsk utgivelse (EP) – som tar deg med på en reise inn i ensomhetens skjøre, rå og vakre landskap. Her smelter dans, musikk, tekst og psykologi sammen i et gripende uttrykk om det vi sjelden tør å snakke om – men som angår oss alle.